Przy wparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Szkolenie zawodników KS Cracovia 1906, sekcja LA” rozpoczynamy realizację szkolenia zawodników sekcji LA biorących udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w 2019 roku.

Zajęcia treningowe będą realizowane w obiekcie klubowym w Parku im. dr Henryka Jordana, na obiektach AWF Kraków (hala sportowa ul. Śniadeckich 12 B) oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 (os. Handlowe 4).

Ponadto w ramach zadania zostanie zakupiony, niezbędny do jego realizacji, sprzęt sportowy do treningów tj. płotki i bloki startowe.

Celem jest przygotowanie lekkoatletycznej młodzieży do sezonu startowego 2019 i przyszłorocznych startów.

Podniesienie poziomu sportowego, a w zamiarze trenera i zawodników osiągania coraz lepszych wyników sportowych, poprawiania rekordów życiowych.

Wdrożenie właściwych nawyków systematycznego uczestnictwa w treningu – przygotowanie fizyczne, psychiczne i mentalne do zawodów. Elementem szkolenie jest doskonalenie techniki użytkowej zawodniczek i zawodników.

Zapewnienie ciągłości szkolenia, a co realizujemy dzięki temu projektowi, jest warunkiem koniecznym podnoszenia klasy sportowej przez młodych zawodników Cracovii.