Kierownicy Sekcji

Antoni Smoleń

Antoni Smoleń

Piłka Ręczna Kobiet
Ewa Kasprzycka

Ewa Kasprzycka

Koszykówka
Stanisław Cieślak

Stanisław Cieślak

Hokej na lodzie kobiet

Zawodnik Cracovii od 1966 do 1972 (hokeista), następnie działacz hokejowy i trener grup młodzieżowych. Jego pasiaści podopieczni zdobyli tytuł Mistrza Polski w 1990 i wicemistrza w 1991.

Członek Zarządu KS Cracovia 1906, członek Prezydium Rady Seniorów, kierownik drużyny hokeja kobiet. Odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi i srebrną odznaką PZHL. Członek rady Seniorów od 2010. Odznaczony medalem Honoris Gratia. Odznaczenia klubowe: Merenti KS Cracovia, odznaka 75-lecia Rady Seniorów, 110 lecia Klubu.

Roman Kołodziej

Roman Kołodziej

Lekkoatletyka
Marcin Królikowski

Marcin Królikowski

Szermierka

Uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Nagano 1998. Były zawodnik, reprezentant Polski w Maratonach na Wózkach. Swą karierę zakończył jako 10 maratończyk w Europie. Od 2006 roku działacz sportowy, początkowo w Fundacji Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie obecnie w KS CRACOVIA 1906. Od 2018 roku Kierownik sekcji szermierczej.

Grzegorz Superson

Grzegorz Superson

Brydż sportowy
Józef Bujak

Józef Bujak

Szachy
Jerzy Lelito

Jerzy Lelito

Karate

5 DAN

Absolwent AGH w Krakowie. Trenuje karate od 1977r. W 2008 roku otrzymał stopień 5 dan, potwierdzony egzaminem przed senseiem Hidetaka Nishiyama ucznia Gichin Funakoshi, twórcy karate-do. Prekursor karate w Małopolsce i na Śląsku. Trener i założyciel pierwszej legendarnej sekcji karate w Krakowie AZS AGH w Krakowie. Sędzia klasy międzynarodowej International Traditional Karate Federation (ITKF) oraz instruktor karate Polskiego Związku Karate (PZK) i Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT). Twórca Instytutu Centrum Karate -Do

Elżbieta Pieczarkowska

Elżbieta Pieczarkowska

Tenis Stołowy

Elżbieta Pieczarkowska jest wieloletnią zawodniczką I, II i III ligi PZTS. Kilkukrotna reprezentantka Polski na MŚ i ME (w 2016 roku zdobyła V miejsce na Mistrzostwach Świata drużynowo w Alicante), wielokrotna Mistrzyni Polski w grach pojedynczych i podwójnych (ostatnie mistrzostwo Polski zdobyła w Bilczy w 2020 roku). Reprezentantka klubów: KS Nadwiślan, KS Wanda, KS Cracovia, YMCA Kraków. Z powodzeniem prowadziła sekcję tenisa stołowego w YMCA Kraków w latach 2000-2019.

Od szeregu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, również niepełnosprawną, dwukrotnie odznaczona za zasługi na rzecz sportu przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. J. Majchrowskiego oraz złotą odznaką za zasługi na rzecz PZTS.

Dariusz Mróz

Dariusz Mróz

Turystyczno-krajoznawcza

Dariusz Mróz kontakt do kierownika sekcji – 600 600 631