Karate

Karate jest to japońska sztuka walki, która rozwija się na całym świecie i jest ćwiczona w różnych organizacjach i szkołach. Do Polski sztuka ta dotarła w latach 70-tych poprzez zagranicznych instruktorów. Obecnie na najbliższych igrzyskach olimpijskich w Japonii karate będzie reprezentowane jako dyscyplina olimpijska.
Sekcja karate działa od wielu lat w Klubie Cracovia 1906. Inicjatorem sekcji był sensei Ireneusz Dworakowski założyciel Krakowskiej Szkoły Karate – Do, trener samoobrony i technik interwencji w szkołach dla służb ochrony. Kierownikiem i trenerem sekcji karate jest obecnie sensei Jerzego Lelito.  Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu sensei Jerzego Lelito.
Program ten opiera się na równomiernym rozwoju ćwiczącego bez względu na jego wiek i możliwości fizyczne. Trening dostosowany jest i dedykowany do każdej grupy wiekowej z uwzględnieni naturalnego rozwoju i możliwości każdego ćwiczącego. Człowiek, żeby mógł się doskonalić musi otrzymać propozycję ćwiczeń fizyczno-duchowych, które w sposób naturalny komponują się z jego życiem. Program obejmuje regularne treningi oraz daje możliwość poznania wielu aspektów tej sztuki oparciu o kulturę i filozofię  japońską. Uczestnicy zajęć mają możliwość brania udziału w zawodach sportowych oraz zdobywania stopni karate.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na treningi oraz do kontaktu osobistego lub telefonicznego z trenerem, telefon 601 476 054  lub w biurze Klubu telefon  12 633 27 24
Treningi odbywają się w każdy piątek w godzinach 17:30 – 19:00 w Klubie Cracovia 1906 w Parku Jordana Al. 3 Maja 11A

Kadra trenerska

Kierownik sekcji

Jerzy Lelito

Karate