W dniach 25-26.05.2019 w Krakowie w Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Szermierce.

W sobotę rozdano medale w rywalizacji indywidualnej. Złoty medal w zawodach szpadzistek wywalczyła Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice), która w decydującej walce okazała się lepsza od Barbary Rutz (AZS Wratislavia Wrocław). Tuż za nimi uplasowały się Jagoda Zagała (Piast Gliwice) oraz Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków).

W finale turnieju panów spotkało się dwóch reprezentantów klubu AZS Wratislavia Wrocław – Maciej Bielec pokonał w nim Wojciecha Kolańczyka. Podium uzupełnili Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) i Mateusz Nycz (Piast Gliwice).

W niedzielę przyznano natomiast medale w rywalizacji drużyn szpadowych. Złoto wywalczyły szpadzistki AZS AWF Warszawa, drugie miejsce zajęła pierwsza reprezentacja AZS AWF Kraków a na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki AZS AWF Katowice.

W drużynowej szpadzie męskiej złoto wywalczyli zawodnicy z AZS Wratislavia Wrocław. Srebrne medale przypadły Naszym szpadzistom z KS Cracovia 1906 w składzie: ATANSSOW Aleksander, KOSTKA Karol, LUBIENIECKI Wojciech, SOBIECKI Jan. Brązowy medal wywalczyli zawodnicy pierwszego zespołu Piasta Gliwice.
Po spotkaniu trener Naszej drużyny Wojciech Ryczek powiedział – “Mierzyliśmy w tytuł mistrzowski, szkoda, że nam się nie udało tego zrealizować. Porażka w finale jednym punktem z Wratislavią (40:41) ujmy nam jednak nie przynosi.”

W ostatnim roku Cracovia zorganizowała 4 duże turnieje szermiercze o zasięgu ogólnopolskim: dwa razy Mistrzostwa Polski seniorów, Puchar Polski oraz Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Te działania są ważne z uwagi na promocję dyscypliny w Krakowie i regionie. Na dzisiaj w Krakowie są zawodnicy, którzy prezentują bardzo wysoki poziom sportowy. Na dobre sportowe „jutro”, trzeba wykonać jednak pracę, na różnym poziomie w tym również na polu organizacji ważnych, prestiżowych imprez. Jednak podstawowym kierunkiem działań Klubu jest promocja zajęć szermierczych wśród młodzieży szkolnej. Cracovia ma podpisaną jedną umowę ze szkołą o współpracy. Zamierzamy zwiększyć ilość partnerów klubowego projektu rozwoju szermierki.
W przyszłym roku Cracovia ma zamiar aplikować o jeden turniej ogólnopolski tj. Puchar Polski w lutym 2020 r. i zorganizować 2 turnieje dla dzieci głównie z Krakowa i Małopolski.