Kraków, dn. 16.08.2023r.

Szanowni Państwo.

Z przykrością informujemy, że Zarząd KS Cracovia 1906 podtrzymał uchwałę z czerwca 2023 o rozwiązaniu pierwszej drużyny piłki ręcznej kobiet.

Pomimo ustaleń zapadłych na spotkaniu 6 czerwca 2023 Zarząd do dzisiaj nie otrzymał od Fundacji Cracovia Handball obiecanej deklaracji finansowej w formie promesy. Na Walnym miały być przedstawione zmiany w statucie, aby powstała sekcja autonomiczna. Niestety, ta obietnica nie została dotrzymana.

Jakie było stanowisko Fundacji? Dobitnie zostało to przedstawione w mailu z 26 lipca 2023, gdzie jednoznacznie określono stosunek Fundacji do Klubu. Atmosfera jaka była wytwarzana przez cały sezon nie pozwala na dalszą współpracę. Bowiem współpraca to działanie prowadzone wspólnie, oparte na partnerskich warunkach, a nie polegające na poszukiwaniu winnych, roszczeniach, prowokacjach czy kłamstwach.

Nie może być tak, że ktoś, kto daje pieniądze na działalność sekcji – tym samym nadużywa przewagi, dyktuje warunki. Co gorsza, do rozgrywek z Zarządem, w zaspokajanie swoich ambicji, Prezes Fundacji wciągał zawodniczki, które przekazywały na zewnątrz niesprawdzone informacje. Ponadto nie płaciły składek, były nieobecne na Walnym.

Sekcja ma swoje subkonto, operacje są transparentne. Zarząd zaznaczył na początku sezonu, że nie będzie wnosić środków własnych na działalność sekcji z uwagi na powstałe zadłużenie. W poprzednich dwóch sezonach ówczesny Prezes Klubu finansował działalność sekcji posiłkując się funduszami innych sekcji/ brydż, hokej kobiet, koszykówka/ .

Natomiast od momentu powołania nowego Zarządu, wszystko co złe jest utożsamiane wyłącznie z nim. Mimo wielokrotnych próśb i apeli Zarządu, notorycznie jest wylewana na portalach społecznościowych fala hejtu, która bardzo nam utrudnia prowadzenie normalnej pracy. Jako Zarząd nie będziemy wdawać się w pyskówki w internecie. Prezes Fundacji, Janusz Jarczyński obwinia obecny Zarząd, najwyraźniej chce wymazać z pamięci czasy kiedy jako dyrektor hali „100-lecia Cracovii” popełniał wiele błędów i niedopatrzeń. Pozwolił na to by Cracovia przestała być operatorem hali.
Jako KS Cracovia 1906 nie będziemy więcej komentować wszelkich wywiadów i postów Pana Jarczyńskiego dotyczących relacji pomiędzy Cracovia Handball a Naszym Klubem.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych, na miarę wspaniałych osiągnięć z wielu poprzednich dekad. Może ziści te nadzieje młodzież, która przecież zostaje w Cracovii.

Zarząd KS Cracovia 1906