Jest kolejne zwycięstwo! To już 9 wygrana naszych hokeistek w tym sezonie na 9 rozegranych kolejek! Tym razem nasza drużyna rozgrywała mecz wyjazdowy w Nowym Targu i wygrała w sobotę z MMKS Podhale Nowy Targ 5:1  (1:0, 2:1, 2:0). Po kolejnym zwycięstwie Cracovia 1906 wyraźnie przewodzi w tabeli PLHK grupy B, z kompletem zwycięstw i 27 punktami!
Ponownie wygrywamy z zespołem z Nowego Targu. Na pochwałę zasługują w dużej mierze nasze najmłodsze dziewczyny, które tworzyły eksperymentalny 3 atak – Gosia Mirek, Madzia Olszewska oraz Frania Kobylańska. Trójka ta świetnie spisywała się na lodzie stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwniczek. Warto zaznaczyć, że dwie z nich debiutują w tym sezonie w naszych barwach a Franka trenuje hokej raptem od roku. Tym bardziej wielkie gratulacje dla młodej Frani Kobylańskiej za efektowną pierwszą bramkę w karierze. Samodzielna akcja, w której przejechała z krążkiem niemal całe lodowisko mijając lewą stroną kolejne przeciwniczki zakończyła się celnym strzałem z ostrego kąta.

Bramki dla Cracovia 1906: Daniela Szeląg (2), Martyna Solorz (1), Dominika Sopata (1), Franciszka Kobylańska (1).
Kary:
Cracovia 1906 – 8 minut
MMKS Podhale Nowy Targ – 6 minuty
Widzów: 45

Tabela Polskiej Ligi Hokeja Kobiet grupa B w sezonie 2019/2020

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Pasiaków na kolejny ligowy mecz w przyszłą sobotę 23.11.2019 r. o godz. 20.30 na lodowisko przy ul. Siedleckiego 7 w Krakowie. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna UKH Białe Jastrzębie.