Lider Dostępności to Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich, organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Konkurs „Lider Dostępności” po raz pierwszy odbył się w 2016 r. Od początku miał on promować projektowanie uniwersalne i najlepsze rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni.
W dniu 8 maja 2019 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się IV edycja tego konkursu, a statuetki wręczył Prezydent RP Andrzej Duda.
W jednej z kategorii, a mianowicie w kategorii Obiekt usługowy nagrodę otrzymała KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, uznana za unikatowy w skali kraju obiekt sportowy w pełni dostępny dla użytkowników z niepełnosprawnościami. Projekt Hali to modelowy przykład udanego połączenia funkcjonalności zastosowanych rozwiązań i architektonicznego szyku bryły budynku.

Nowo powstały, oddany do użytku w maju 2018 roku, obiekt sportowy pełniący funkcję miejsca treningowego głównie dla mieszkańców z niepełnosprawnością Gminy Miejskiej Kraków. Historia realizacji hali sportowej sięga ubiegłej dekady, kiedy Gmina Miejska Kraków wespół z SARP-em ogłosiła otwarty konkurs architektoniczny. Projekt realizacyjny powstał w latach 2008-2009, wtedy też uzyskano pozwolenie na budowę; do realizacji nie doszło z przyczyn finansowych. Gmina powróciła do zamierzenia w roku 2015, gdy ogłosiła przetarg w celu wyłonienia firmy – generalnego wykonawcy, którym okazała się SKANSKA S.A.

Podjazdy pozwalają na sprawną komunikację między kondygnacjami. Unikatowe jest wybudowanie pochylni pozwalającej dostać się na dach hali (taras widokowy) bezpośrednio z zewnątrz. Sanitariaty wyposażone są w systemy przyzywowe, zastosowano bardzo dobre kontrasty kolorystyczne na ciągach pieszych i schodach. Trybuny zapewniają miejsce dla 30 osób na wózkach, planowane są także rozwiązania dla osób niedowidzących – wdrożenie specjalistycznej aplikacji pozwalającej na nawigację w obrębie budynku. W części gościnnej znajdują się 4 pokoje 2-osobowe dla osób z niepełnosprawnością. Przed budynkiem jest 16 dostosowanych miejsc postojowych. Inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością to m.in.: kontrastowe oznaczenia schodów, dostosowane toalety, oznakowanie alfabetem Braille’a w windach oraz głosowy system powiadamiania o ich lokalizacji, obniżone domofony i system kontroli dostępu.