W dzisiejszym meczu 8. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej nasze szczypiornistki przegrały wyjazdowy mecz z SPR Sośnica Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 28:21. Na przerwę nasze zawodniczki schodziły przegrywając 14:12.

W meczu zespołów rozczarowanych sezonem, ulga w Gliwicach. Zwyżkę formy, albo powrót do normalności, SPR już sygnalizował w poprzednich meczach – ligowym z Gnieznem i pucharowym z Żorami. Pierwsza połowa z naszym prowadzeniem, które łatwo oddajemy w końcówce, przegrywając ostatnie 5 min tej części meczu 1:6. W drugiej połowie zaczynamy łapać kary i to ułatwia gospodyniom powiększać przewagę. A potem dowieźć ją do końca meczu. Gliwice mają 3 punkty i swoje przełamanie. My musimy poczekać. Na pewno gramy nierówno, nie jesteśmy w stanie utrzymać przez większą część meczu dobrego poziomu. To kosztuje.
Drugie nieszczęście jakie nas spotkało w tym meczu to kontuzja Laury Świątek. Nasza najlepsza snajperka skręciła nogę i będzie musiała odpocząć. Podobna dolegliwość wykluczyła z dzisiejszego meczu naszą drugą, prawą rozgrywającą Kamile Dzidek i to ogranicza pole manewru trenerowi Kutrzebie. Miejmy nadzieję, że urazy nie są na tyle poważne żeby uniemożliwić dziewczynom występ w Gnieźnie, gdzie mecz już 24. listopada.