W dzisiejszym meczu (sobota, 15.02.2020 r.) 14. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej nasze szczypiornistki przegrały na własnej hali z wiceliderem tabeli, z drużyną MTS Żory. Mecz zakończył się wynikiem 23:37 (do przerwy 11:20).
Wicelider z Żor był zdecydowanym faworytem meczu i znalazło to potwierdzenie na parkiecie hali przy al. Focha. Od początku meczu MTS był na prowadzeniu, zdobywając w początkowej fazie meczu, większość bramek z kontr. Przewaga wypracowana na początku meczu była utrzymana do końca zawodów. Jednak dominacja śląskiego zespołu nie była tak duża, jak w meczu I rundy a krakowianki, mimo porażki, zaprezentowały się lepiej, wskazując na progres umiejętności i doświadczenia ligowego. Gdyby nie sporo błędów własnych Pasiaczek można by się pokusić o lepszy rezultat. Należy jednak docenić klasę zespołu przyjezdnego, co spowodowało, że zawody finalnie skończyły się 14 bramkowym deficytem. W zespole gości do wyróżniających się postaci należały kołowa Aleksandra Abramowicz (właśnie powołana do reprezentacji Polski) i druga kadrowiczka Oktawia Płomińska (w tym wypadku reprezentacja Polski B). Pierwsza rzuciła 5 bramek, ale też wywalczyła 9 z 11 karnych oraz „wysyłała” nasze zawodniczki na kary 2-minutowe. Oktawia z 10 bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką meczu.
W żadnym z dotychczasowych meczów nie otrzymaliśmy 9 wykluczeń dwuminutowych, a dwukrotnie graliśmy w podwójnym osłabieniu. Jeżeli dodamy 11 karnych (to też najgorszy nasz wynik) mamy obraz naszych problemów w grze obronnej z kołową zespołu z Żor. Na ten stan rzeczy na pewno miała wpływ absencja w tym meczu Kasi Glinki. Po naszej stronie liderkami w zdobyczach bramkowych były, jak zwykle, Laura Świątek i Milena Herman. Znaczące zdobycze bramkowe, w kontekście bardzo dobrej obrony zespołu z Żor, zanotowały Ania Andrzejczyk, Kasia Kamusińska i Justyna Staroń – po 3 bramki. Dobre zawody w bramce rozegrała Oliwia Wójcik-Zgud, ale wielokrotnie musiała bronić w sytuacji jeden na jeden.
Za dwa tygodnie czeka Cracovię wyjazd do Jeleniej Góry, gdzie nie będziemy bez szans na kolejne punkty.

TABELA – I LIGA Piłki Ręcznej Kobiet grupa B

Terminarz rozgrywek I ligi piłki ręcznej w sezonie 2019/2020

Skład KS Cracovia 1906 (bramki):
bramka
Joanna Stępnik
Oliwia Wójcik-Zgud
pole
Laura Świątek (6)
Milena Herman (5)
Katarzyna Kamusińska (3)
Justyna Staroń (3)
Anna Andrzejczyk (3)
Paulina Reichel (1)
Agata Stępień (1)
Natalia Wojas (1)
Paulina Klimowicz
Kamila Dzidek
Marlena Nikody
Katarzyna Loranc

Kary: KS Cracovia– 9x 2 min,  MTS Żory – 3x 2 min
Rzuty karne: KS Cracovia 1/1, MTS Żory 11/8
Liczba widzów: 287

Zdjęcia: Aneta Żurek