W dzisiejszym meczu, 4. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej nasze szczypiornistki przegrały na własnej hali z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Mecz zakończył się wynikiem 23:30. Na przerwę nasze zawodniczki schodziły przegrywając 11:15.

Pierwszy domowy mecz w 1. lidze nie przyniósł niestety punktów. Były na to nadzieje, bo gościliśmy sąsiada w tabeli i do tego zespół z pewnymi kłopotami kadrowymi. Przegrana jednak z pozytywnym przesłaniem. Zagraliśmy najlepsze spotkanie, w czym pewnie pomógł nam rywal, słabszy od Żor, i boisko — nie spekulacje przedmeczowe — dawało szanse na lepszy wynik. Powtarza się jednak sytuacja z dużą ilością własnych błędów – prostych strat i błędów technicznych, które kosztują stratę piłki i nierzadko kontrę rywalek. Charakterystyczny był początek meczu, prowadzenie w 4 min. 3:1 a 10 minut później przegrywanie 3:8. A za chwilę 7:8. Właśnie te momenty przestoju decydują niestety o końcowym wyniku. W I lidze nie ma miejsca na spadek koncentracji na boisku. Wydaje się jednak, że dziewczyny nabierają pewności w grze, która jest niezbędna dla pokazania pełni umiejętności. Przez 3 kwadranse, przy różnych fazach naszej gry, utrzymywał się bliski dystans bramkowy między zespołami. W końcówce, na co też miało wpływ podwójne wykluczenie Pasiaczek, zespół z Jeleniej Góry odskoczył i wygrał za wysoko w stosunku do obrazu meczu. Klasą dla siebie była oczywiście pani Kowalska, która rzuciła 11 bramek (nie wpadła tylko jedna wkrętka). Z naszej strony 10 dziewczyn rzuciło swoje bramki, co też trzeba odnotować na plus. Najlepsze w Pasach to Laura „Lala” Świątek i Asia Stępnik popisująca się spektakularnymi obronami w akcjach 1 na 1. Dzisiaj zadebiutowały w pierwszej lidze Gabriela Stachowicz oraz Małgorzata Skalska.