W dzisiejszym (30.11) meczu, 9. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej nasze szczypiornistki przegrały na własnej hali z JTC AZS Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 33:40. Na przerwę nasze zawodniczki schodziły przegrywając 15:20.
To było nasze najlepsze spotkanie w tym nowym pierwszoligowym sezonie. Meczu nie wygraliśmy ale pokazaliśmy momentami dobrą i skuteczną grę. Problem w tym, że pokazaliśmy też momenty słabej gry np. między 9 a 15 min. ( w tym czasie “łapiemy” 4 wykluczenia) czy też między 36 a 42 min. tracąc seryjnie bramki. W pierwszym kwadransie notowaliśmy dużo strat własnych i prostych błędów technicznych. Końcówka tej połowy już dla nas z mocnym akcentem w postaci bramki Kasi “Glinki” Kawy bezpośrednio z rzutu wolnego po czasie gry. Bardzo rzadka sytuacja na handballowych boiskach bo bramkarka jest asekurowana przez mur 6 zawodniczek.
Podobnie w drugiej części meczu, fragment naszej słabszej gry daje AZS w 42 min. największe, 10- bramkowe prowadzenie w meczu. Dziewczyny jednak nie podłamały się wynikiem ( miedzy 43 a 46 min. rzucamy pod rząd 5 bramek) i w 54 min. mamy stan 31:35 oraz dwie piłki na zmniejszenie straty do dwóch bramek. Ale to tylko szanse bo dwa rzuty karne dla Pasów zostały obronione przez bramkarkę zespołu gości. W ostatnich 6 minutach meczu marnujemy w sumie 4 karne i też swoją szansę na korzystniejszy rezultat. Zespół z Poznania to klasowa ekipa, miał w swoich szeregach kilka świetnych zawodniczek ale tu wymienimy tylko najlepszą, zdobywczynię 13 bramek Magdę Ziółkowską, która robiła różnicę. Zespół z Poznania prowadził cały mecz i oczywiście wygrał zasłużenie. My mieliśmy swoje szanse na sprokurowanie ciekawej końcówki ale zabrakło chłodnej głowy i doświadczenia ligowego.Doświadczenia, które zdobywamy w takich właśnie meczach.
Wszystkie dziewczyny zagrały dobre zawody ale nie można nie wspomnieć o występie 16 letniej skrzydłowej Gabi Stachowicz, która dała bardzo dobrą zmianę, rzucając 4 bramki. Ania Andrzejczyk zanotowała swój najlepszy występ w barwach Pasów, rzucając 5 bramek ale też ożywiając naszą grę w II połowie. Dzisiejszy mecz z konieczności oglądały tylko z trybun, Laura Swiątek i Kasia Loranc.