Podsumowanie – 6. kolejka, 26-27 października 2019 r.
Podsumowując 6. kolejkę spotkań należy stwierdzić że gospodarze przegrali wszystkie mecze.

SPR Gliwice vs MKS PR Urbis Gniezno 24:30
W następnym meczu będziemy gościli w Gliwicach i z tego względu ten mecz miał dla nas szczególne znaczenie. Pojedynek wyrównany, ale w końcówce zespół z Gniezna miał więcej argumentów. I zabrał ze sobą 3 punkty. Postawa zespołu z Gliwic jakby lepsza co nie poprawi nastrojów, ale rokuje lepiej na przyszłość.

Zgoda Ruda Śląska vs MTS Żory 23:40
Faworyt potwierdził swoją klasę i wygrał. Żory pewnie trzymają fotel lidera.

JTC AZS Poznań vs Korona Handball Kielce 26:42
Najciekawszy mecz kolejki. Zawód w Poznaniu, ale grali z bardzo dobrym zespołem. Osłabienia kadrowe Korony nie były widoczne na boisku i mecz z Olkuszem należy traktować jako wypadek przy pracy. Korespondencyjnie, Kielce osiągnęły lepszy rezultat w Poznaniu niż ich główny konkurent do wygrania ligi z Żor.

Cracovia vs SPR Olkusz 26:32
Derby Małopolski dla Olkusza. Druga pozycja w lidze utrzymana. Lepszy zespół wygrał, ale w przekroju całego meczu można być zadowolonym z postawy naszych zawodniczek. Wydaje się, że gramy coraz lepiej. Nie daje to punktów, ale to na razie. Kończymy w tej rundzie granie ze ścisłą czołówką ligi i teraz dobre, ale jednak mniej dobre, zespoły na naszej drodze.

TS MKS San Jarosław vs MKS Karkonosze Jelenia Góra 27:29
Mecz wyrównany i ze zmiennymi kolejami prowadzenia. Karkonosze do przerwy miały przewagę 6 bramek i ją w 2 połowie straciły. A nawet w 49 min. przegrywały jedną bramką. Końcówka jednak dla Karkonoszy i ważna wygrana w elektrycznym meczu z sąsiadem w tabeli. Zespół z Jeleniej Góry zawody okupił dwoma kontuzjami, ale pomału kieruje się w kierunku środka tabeli.

Pauzował AZS AWF Handball 28 Wrocław.