Podsumowanie – 3. kolejka, 5 października 2019 r

Zgoda Ruda Śląska – SPR Gliwice 25:25, karne 5:4

W ciemno można było założyć, że to będzie wyrównany pojedynek z lekkim wskazaniem na bardziej doświadczony zespół z Gliwic, który w drugiej połowie miał już 5 bramek przewagi. Dziewczyny z Rudy miały własny scenariusz na ten mecz  i w 60 min. wyrównały doprowadzając do karnych.

Karkonosze Jelenia Góra – Urbis Gniezno 23:29

Przez cały mecz prowadził zespół z Gniezna. Dla Karkonoszy 11 bramek rzuciła Agnieszka Kowalska (Kocela) nie tak dawna reprezentantka i Mistrzyni Polski z Perłą Lublin. Zespół z Jeleniej Góry po spadku z superligi, i kłopotach organizacyjnych, ma problemy z wygrywaniem meczy. W tym sezonie 3 mecze – 3 porażki aczkolwiek z bardzo mocnymi zespołami. Z naszej perspektywy trzeba tą serię przeciągnąć na 4 mecz. Gniezno potwierdza swój duży potencjał.

MTS Żory – Cracovia 42:19

Wysoka wygrana jednego z faworytów ligi. Dla nas lekcja. Gramy dalej.

AZS AWF Handball 28 Wrocław – MKS San Jarosław 20:23

Zespół z Jarosławia prowadził w zasadzie cały mecz. Wrocławianki ostatni raz doprowadziły do remisu w 38 min. Wydaje się, że I ligowe doświadczenia dało wygraną zespołowi z Jarosławia.

Korona Handball Kielce – SPR Olkusz 27:29

Sporych rozmiarów niespodzianka. Ta liga miała się rozstrzygnąć w dwumeczu Korony z Żorami. Olkusz wprowadził do tego pojedynku lekkie zamieszanie. Korona nie ma już marginesu błędu. Z drugiej strony, jak się nie wykorzystuje 6 karnych to można mieć pretensje tylko do siebie. Uznanie dla dziewczyn z Olkusza za wygraną z głównym faworytem rozgrywek.