12 marca 2023

XV kolejka sezonu 2022/2023

W rundzie jesiennej doznaliśmy porażki ze Startem. I była to pierwsza nasza porażka z tym zespołem zarówno w meczach ligowych (w II lidze) jak i sparingach. Trzeba jednak zaznaczyć, że beniaminek I ligi poważnie się wzmocnił zawodniczkami co na Śląsku nie jest szczególnie trudne.

Meczem ze Startem zaczynamy marcową serię 3 meczy domowych. Z uwagi na sytuacje w tabeli konieczne są wygrane na własnym parkiecie.

Ale początek meczu zaczął się źle i to Start przejął inicjatywę. W tej fazie meczu ślązaczki prowadziły nawet 3 bramkami. Cracovia doprowadza do remisu 7:7 w 13 minucie. Pięć minut później Pasy wychodzą na pierwsze prowadzenie 11:10 i powiększają ją do 3 bramek w 29 min. W ostatniej minucie I połowy padają 3 bramki – jedna dla Cracovii i dwie dla drużyny Gości. Wyrównana połowa z małym prowadzeniem dla Pasiaczek, którą wypracowały w końcówce tej partii.

Dobrze wchodzimy w II połowę i w 45 minucie mamy 5 bramek przewagi 29:24. Słabszy moment gry i w ciągu 4 minut tracimy 5 bramek. Zamiast spokojnego dogrania meczu musimy znowu w ostatnim kwadransie walczyć o zwycięstwo. To się udaje po serii, bramki Kasi Podzielińskiej, Amandy Szymborskiej (3) i Kasi Kamusińskiej dały Pasiaczkom prowadzenie 35:30. A że do końca meczu była tylko minuta wygrana została przy Cracovii. Nasz zespół grał w tym czasie w osłabieniu, po karze dla Tatiany Barnowskiej, ale dwa trafienia dla Startu to już była tylko kosmetyka wyniku.

Bardzo ważne 3 punkty zdobyte po solidnych zawodach. Przestój w drugiej połowie mógł nas kosztować wygraną ale dziewczyny wytrzymały próbę nerwów i odbudowały bezpieczną przewagę.

Po słabym początku na dobry poziom weszła nasza bramkarka Ira Szwonka. Ira broniła w trudnych momentach, w tym dwóch rzutów karnych. Z zawodniczek w polu na wyróżnienie zasłużyły Tatiana Barnowska, Amanda Szymborska i Gabi Stachowicz.

W zespole Startu wyróżniły się Sandra Matusik (11 bramek), która w drugiej połowie trzymała w grze ten zespół. Bardzo dobry początek miała Nikola Cygan (6 bramek), wychowanka UKS Krakowiak 83 i trener Krzysi Pietrykowskiej.

5 min.: 1:3  10 min.:  4:6 15 min.: 9:9 20 min.: 11:12 25 min.: 15:15 – HT: 20:18

35 min.: 24:21 40 min.: 26:22 45 min.: 29:25 50 min.: 22:20 55 min.: 30:29 – FT: 35:32