Hala 100-lecia Cracovii

3 kolejka sezonu 2022/2023 

W 3 kolejce podejmowaliśmy stary-nowy zespół z Wrocławia. Transformacje organizacyjne spowodowały, że zawodniczki AZS AWF Handball 28 Wrocław przeszły pod nowy sportowy brand. Nowy ale utytułowany. Jakość zespołu chyba na tym nie ucierpiała a oba zespoły stworzyły ciekawy i trzymający w napięciu do końca mecz.

Mecz otwarła trafieniem, i jak później się okazało zakończyła, nasza lewoskrzydłowa Justyna Staroń. Potem na krótko na prowadzenie wyszedł zespół z Wrocławia. W 10 minucie mamy pierwsze dwubramkowe prowadzenie, które dawało nadzieję na przejęcie inicjatywy w meczu. Ale prowadzenie Cracovii było krótkie i do końca tej części meczu wynik oscylował wokół remisu bądź małej przewaga Śląska.

Przed 20 minutą po dwa przewinienia „złapały” Amelia Chrześcijańska i Patrycja Jałowicka. Nie da się nie zauważyć, że skomplikowało to nam grę, złapanie rytmu naszemu zespołowi. Na szczęście Śląsk nie wykorzystał gry w przewadze jednej zawodniczki. I połowa kończy się wynikiem 14:15 dla przyjezdnych.

Druga połowa zaczęła się od gry bramka za bramkę. Ale stopniowo Śląsk zdobywał przewagę, która w 46 min. osiągnęła swoje maksimum – 3 bramki. Po dwóch minutach jest już 26:25 dla Cracovii – 3 bramki Justyny Staroń i Amandy Szymborskiej radyklanie zmieniły sytuację na boisku. Teraz Cracovia kontroluje zawody i w 58 min. po bramce Tatiany Barnowskiej prowadzi  31:28. Po meczu? Nie. Seria błędów w ataku i obronie powoduje, że tracimy bramki ale też dwie zawodniczki. Sędziowie wykluczają na 2 minuty Olę Wajdę i Kasię Kamusińską. W konsekwencji przez ostatnie 47 sekund meczu musimy w 4 osobowym składzie bronić 1-dno bramkowej przewagi. Na szczęście dla nas wrocławianki psują kontrę 3 na 1 ale akcję obronną w tej sytuacji okupiła kontuzją Amanda Szymborska. Tym razem posiadanie piłki wykorzystujemy; 32 bramkę dla Cracovii zdobyła po solowej akcji Justyna Staroń. Wrocławianki miały 14 sekund na retusz wyniku ale zgubiły piłkę w ataku. Wygrana po emocjonującym meczu. Aczkolwiek końcówkę zawodów to sami sobie skomplikowaliśmy. Cały zespół zasłużył na wyróżnienie. Z uwagi na kontuzje gramy wąskim składem, wszystkie dziewczyny mocno musiały się napracować na końcowy sukces.

Niemniej należy wyróżnić autorkę 17 bramek Justynę Staroń. Niespotykany często wyczyn. Słowa uznania dla zawodniczki.

Staty:

bramka

# 77 Irena SZWONKA

# 4 Aleksandra WAJDA – 4 bramki;2 x 2 min

# 5 Tatiana BARNOWSKA – 3 bramki;

# 7 Katarzyna KAMUSIŃSKA – 1 bramka; 1 x 2 min

# 8 Justyna STAROŃ – 17 bramek

# 9 Gabriela STACHOWICZ – 1 bramka’ 1 x 2 min

# 10 Katarzyna PODZIELIŃSKA – 1 bramka

# 20 Paulina ZEMBOL

# 22 Amelia KULKA

# 25 Amanda SZYMBORSKA – 3 bramki

# 38 Amelia CHRZEŚCIJANSKA – 2 x 2 min

# 44 Patrycja JAŁOWICKA -2 bramki; 2 x 2 min.

Kary : Cracovia – 8 x 2 min; Śląsk Handball – 5 x 2 min

Karne : Cracovia 6/4; Wrocław – 1/1

Widzów : 200