Ciężki mecz dla nas, w którym nie byliśmy faworytem. MTS Żory walczy o promocje do Superligi i nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Ze względów regulaminowych ZPRP zabrało Żorom 3 punkty za wygrany mecz z Legnicą. I strata do Kalisza niebezpiecznie urosła.

Z naszej strony mecz falował, z lepszymi momentami (jak obrona w I połowie) ale też były proste błędy ( podania z końcówki meczu co skutkowało kontrami rywalek). Dużym problemem dla naszych zawodniczek była nowa bramkarka Żor – Ola Ivanitsia, zawodniczka z doświadczeniem z gry w Superlidze (Koszalin). Nie można jednak brak skuteczności naszych zawodniczek sprowadzić tylko do postawy bramkarki rywalek, zastrzeżenia też są co do decyzji rzutowych jak też i jakości rzutów. Jeszcze do tego w 45 minucie spadła za 3 kary 2 minutowe nasza najlepsza tego dnia zawodniczka Amanda Szymborska. Realnie nie zagroziliśmy zespołowi ze Śląska, który kontrolował przebieg meczu.

Wracająca po kontuzji nasza golkiperka, Ira Szwonka też pokazała kilka świetnych interwencji.

Do pozytywów należą też powroty do gry po kontuzjach Natalki Wojas (pauzowała cały rok), Tatiany Barnowskiej i wspomnianej Iry. Tatiana po nerwowym początku rozkręciła się i niespodziewanie została naszą najskuteczniejszą zawodniczką co miała swoje podstawy w dobrej grze.  Cieszy postawa Tatiany bo miała dłuższą przerwę spowodowaną kontuzją.

5 min.: 2:2  10 min.:  3:5 15 min.: 6:8 20 min.: 8:12 25 min.: 9:14 – HT: 12:17

35 min.: 15:20 40 min.: 15:23 45 min.: 17:26 50 min.: 21:28 55 min.: 22:31 – FT: 24:34