Zarząd fundacji

Antoni Smoleń

Antoni Smoleń

Wiceprezes

Od roku 1960 przez osiem lat zawodnik sekcji hokeja na lodzie. Zawodowo był kierownikiem sekcji zaopatrzenia w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych MERA-KFAP, przeszło 5 lat pracował na kontraktach eksportowych “Budimexu” i Zjednoczenia Budownictwa “Południe” w Libii i Niemczech. W 1990 rozpoczął własną działalność gospodarczą, a w roku 2005 przeszedł na emeryturę.

W 2006 rozpoczął działalność w KS Cracovia i jej Radzie Seniorów. Przez cztery lata był wiceprezesem KS Cracovia, KS Cracovia 1906 i Fundacji “100 lat KS Cracovia”. 9 stycznia 2011 wybrany prezesem stowarzyszenia KS Cracovia 1906.

Prezes Antoni Smoleń otrzymał od Prezydenta Miasta Krakowa w 2016 roku Odznaczenie “Honoris Gratia” za zasługi dla miasta Krakowa, dodatkowo prezes został odznaczony orderem Cracovia Merenti, odznaką Cracovia Restituta oraz Złotą Odznaką Jubileuszową 100-lecia i 110-lecia KS Cracovia 1906. 

Ewa Kasprzycka

Ewa Kasprzycka

Sekretarz

Ukończyła Uniwersytet Świętokrzyski w Kielcach na wydziale nauk przyrodniczych, kierunek geografia. Pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2.
Od 2004r zaangażowana w pracę nad tworzeniem drużyny sekcji hokeja na lodzie kobiet i przez 12 lat pełniła funkcję kierownika tej sekcji. Dotychczas najlepszym wynikiem jaki zdobyła sekcja było zajęcie 4 miejsca w PLHK w sezonie 2009/2010.
Od 2005 r w Zarządzie Klubu i Fundacji pełni funkcję sekretarza.
W 2008 roku na Walnym Zjeździe PZHL wybrana do komisji ds. hokeja kobiet.
Za działalność w kobiecym hokeju odznaczona przez PZHL brązową odznaką a w Klubie odznaczeniem „Merenti KS Cracovia”. Prywatnie matka hokeistki Katarzyny, wychowanki Cracovii, reprezentantki Polski, obecnie grającej w barwach Stoczniowca Gdańsk.