W piątek 14.02.2020 r. rozpoczęły się dwa turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. Osiem klubów w 2 grupach walczy o cztery wolne miejsca w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U20. Pierwszego dnia rywalizacji dobrze nie będą dobrze wspominać gospodarze turniejów RTK Basket Radom oraz PGE Spójnia Stargard, które przegrały swoje mecze.
Nasza drużyna Cracovia 1906 Szkoła Gortata trafiła do grupy 1.

UKS Gim 92 Ursynów Warszawa

Zespół Cracovii 1906 w pierwszym swoim meczu niestety przegrywa z Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz 87:98 (16:36, 18:17, 22:19, 31:26).
Wygrywamy 3 kwarty a przegrywamy mecz. Niestety koszmarna pierwsza kwarta meczu z Astorią Bydgoszcz ustawiła mecz. Ogromna determinacja i świetna gra pozwoliła nam zmniejszyć straty do zaledwie 5 punktów na 2 minuty do końca. Niestety na więcej brakło sił (a może szerszego składu). Po meczu trenerzy oraz sympatycy koszykówki gratulowali Nam świetnego spotkania. Niestety słabe wejście w mecz pozbawiło Nas wygranej.

W drugim sobotnim meczu odnosimy drugą porażkę tym razem z WKK Wrocław 70:88 (15:18, 23:20, 16:26, 16:24).
Pierwsza połowa meczu z WKK Wrocław, które przed sezonem było murowanym kandydatem do medalu, to bardzo dobra gra Naszego zespołu. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów zarówno w obronie jak i ataku. Do przerwy remis 38-38. W 2 połowie niestety wracają koszmary z Wrocławia – być może brakło wsparcia z ławki – i przegrywamy całe spotkanie 70:88.

W niedzielnym, ostatnim meczu turnieju półfinałowego przegrywamy z gospodarzem turnieju RTK Basket Radom 63:94 (18:15, 14:24, 20:30, 11:25).
Aby awansować do finałów mistrzostw Polski mecz z gospodarzem turnieju RTK Basket Radom musieliśmy wygrać różnicą 19 punktów. Do połowy 2 kwarty rozgrywamy świetne zawody i prowadzimy nawet różnicą 7 punktów. Niestety nie tylko ściany pomagały w tym meczu gospodarzom. W pierwszej połowie ani razu nie rzucaliśmy rzutów osobistych a to jest sytuacja wyjątkowa! Nawet przy ewidentnych faulach gwizdki sędziów milczały…
W drugiej połowie brakło konsekwencji. W rezultacie w ostatniej kwarcie trener dał pograć zawodnikom z U18.

Ostatecznie w Radomiu przegrywamy wszystkie 3 mecze i zajmujemy ostatnie miejsce w grupie. Tym samym kończymy rozgrywki w Mistrzostwach Polski w kategorii U20 i ostatecznie zajmujemy 11/12 miejsce w Polsce w tej kategorii wiekowej.
“W każdym meczu nawiązywaliśmy walkę i zawsze czegoś brakowało. Pracujemy dalej aby wyeliminować te braki. Zawodnikom należą się ogromne brawa za walkę i zaangażowanie” – podsumował Trener Łukasz Kasperzec.

Wyniki rozgrywek Grupy I

WKK Wrocław 82:76 RTK Basket Radom 14.02.2020 17:00
Cracovia 1906 Szkoła Gortata  Kraków 87:98 Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz 14.02.2020 19:15
WKK Wrocław 88:70 Cracovia 1906 Szkoła Gortata  Kraków 15.02.2020 15:00
RTK Basket Radom 63:59 Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz 15.02.2020 17:15
Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz 78:91 WKK Wrocław 16.02.2020 10:00
Cracovia 1906 Szkoła Gortata  Kraków 63:94 RTK Basket Radom 16.02.2020 12:15

Po turniejach półfinałowych znamy już komplet drużyn w turnieju finałowym Mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. Są to: WKK Wrocław, RTK Basket Radom, AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice oraz MKS Start SA Lublin. Miejsce w najlepszej ósemce w Polsce wcześniej mieli też zapewnione uczestnicy turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski: Asseco Arka U20 Gdynia, Exact Systems Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Trefl Sopot. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 4 – 8 marca.
Podział na grupy oraz organizatora turnieju finałowego poznamy 18 lutego.