WKS Śląsk Wrocław vs. Cracovia 29:23 (15:15; 14:8)

18 luty 2023

14 kolejka sezonu 2022/2023

Z zespołem z Wrocławia wygraliśmy w rundzie jesiennej po dramatycznym meczu. Wtedy prawie cały mecz prowadziliśmy ale w końcówce z trudem udało się obronić wygraną. Ale udało się. Mecz rewanżowy w końcówce przegraliśmy po własnych błędach.

W pierwszej połowie prowadzimy nieznacznie jednak jesteśmy na plusie. Sygnały załamania jakości gry pojawiły się na początku drugiej połowy. Przez 10 minut rzucamy tylko jedną bramkę. Dobrze, że wrocławianki rzuciły nam tylko 3 bo ten przestój mógł zadecydować o wyniku meczu. Po dwóch bramkach z rzędu łapiemy w 49 min. kontakt, strata wynosi tylko jedną bramke. Niestety w tym momencie kolejny raz notujemy kryzys i tracimy pod rząd 6 bramek. Nie był to efekt szczególnie dobrej gry Śląska tylko proste straty z naszej strony, które generowały kontry wrocławianek. Strata 7 bramek w 55 min. była już za duża do nadrobienia.

Jak zauważył Trener Kutrzeba – Szkoda punktów bo były w naszym zasięgu. Swoją robotę zrobiły Justyna Staroń i Amanda Szymborska. Dobre zawody rozegrała też Kasia Kamusińska.

5 min.: 1:2  10 min.:  3:5 15 min.: 6:7 20 min.: 9:10 25 min.: 12:13 – HT: 12:17

35 min.: 17:15 40 min.: 18:16 45 min.: 20:17 50 min.: 22:20 55 min.: 27:20 – FT: 29:23