4 kolejka sezonu 2022/2023

Potyczka z beniaminkiem I ligi nie skończyła się happy endem. Dotychczasowa rywalizacja tak przebiegała, ze zawsze wygrywaliśmy, czy to w II lidze czy w sparingach. Aż do 15 października.
Zespół Startu przed sezonem został solidnie wzmocniony w stosunku do ekipy drugoligowej. Na Śląsku takie rzeczy są możliwe bo gdzie jak gdzie ale w tym regionie jest sporo dobrych i wolnych zawodniczek. Kluczowe wzmocnienie to Joanna Rodak zawodniczka Ruchu Chorzów z superligowym doświadczeniem.
Mecz zaczęliśmy od prowadzenia, które w najlepszym momencie wynosiło dwie bramki. I od stanu 4:6 w 13 minucie tracimy kolejno 5 bramek. Nasza niemoc strzelecka trwała 8 minut. Niestety dla nas nie jedyna. Pod koniec tej połowy doprowadzamy do remisu ale ostatecznie minimalne prowadzenie jest po stronie gospodyń.
W drugiej połowie pierwszą bramke zdobywamy w 37 min. przy stanie 17:12 dla rywalek. Kolejny przestój w rzucaniu bramek – miedzy 50 a 55 min.- kosztuje nas już wysoką porażkę.
Za dużo własnych błędów a z solidnym rywalem takie rzeczy nie uchodzą bezkarnie. To nie był nasz dobry mecz.
5 min.: 1:2 10 min.: 4:4 15 min.: 4:6 20 min.: 8:6 25 min.: 11:9 HT: 13:12
35 min.: 16:12 40 min.: 18:13 45 min.: 20:15 50 min.: 22:18 55 min.: 26:19 FT: 29:21