Informujemy że w roku 2020 z powodu epidemii wiele imprez młodzieżowych w brydżu sportowym zostało niestety odwołanych. Mimo wszystko w tych co się jednak odbyły nasi zawodnicy odnieśli wiele sukcesów:

1. Nasza juniorka Basia Superson na przełomie roku wygrała pierwsze kryterium szerokiej Kadry Juniorek Polski w Warszawie. Ponownie z partnerką wygrały drugie kryterium w lutym, również w Warszawie. Niestety w decydującym kryterium dziewczyny zajęły 5 miejsce. W nagrodę Basia jako reprezentantka Polski miała pojechać z partnerką na zawody w Berlinie, które jednak się nie odbyły.

2. W rozegranych w lipcu Mistrzostwach Polski Par U20 Online nasza para Szymon Superson – Filip Trojański zajęła 2 miejsce.

3. Na początku października nasz zawodnik Aron Shindler wygrał eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (do 18 lat) w Bielsku Białej.

4. W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranym w Lublinie (koniec października) Aron Shindler zdobył 2 miejsce w parach ma Maxy i 4 miejsce w parach na IMPy. Pozostali nasi zawodnicy nie mogli startować, ponieważ są starsi.

5. Największe sukcesy nasi zawodnicy odnieśli jednak na najważniejszej imprezie młodzieżowej w tym roku, czyli Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu (koniec października). W turnieju par mikstowych do 21 lat Kacper Wieczorkowski zajął 7 miejsce. Krzysztof Superson z partnerem zajął 2 miejsce (srebrny medal) w parach do 25 lat, a Roman Madej z Szymonem Supersonem zajęli miejsce 4 w parach do 21 lat.
W turnieju teamów do 25 lat drużyna, w której występowała Basia Superson i Krzysztof Superson zdobyła złoty medal. W turnieju teamów do 21 lat drużyna złożona z 4 naszych zawodników (Roman Madej, Szymon Superson, Mateusz Słuszniak i Filip Trojański) zajęła 4 miejsce. Warto dodać, że w klasyfikacji klubów (prowadzonej tylko dla zawodników do 21 lat) Cracovia zajęła 3 miejsce w Polsce i uzbierała 21 punktów. Wszystkie szczegóły z tej imprezy można znaleźć na stronie https://wyniki.pzbs.pl/turnieje/2020/mpj/

Biorąc pod uwagę bardzo małą liczbą imprez młodzieżowych w tym trudnym Covidowym roku nasze sukcesy są imponujące.