W dniu dzisiejszym 30.09.2019 r w siedzibie Naszego Klubu przy al 3 Maja miała miejsce uroczystość na której uhonorowano trenera lekkoatletyki w KS Cracovia 1906 Romana Kołodzieja, który obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy jako trener.

Kilka słów do trenera Romana Kołodzieja od Rady Seniorów i Zarządu KS Cracovia 1906:

„ Drogi Romanie – JUBILACIE !

Ten bieg długodystansowy, jaki rozpocząłeś 1 września 1969 roku, jako nauczyciel Wychowania Fizycznego z ukierunkowaniem na gimnastykę i lekkoatletykę, której to dyscyplinie do dnia dzisiejszego poświęcasz niemal wszystko – niech trwa.

Ty, głównie „Królowej Sportu” oddałeś swój talent, wiedzę i czas jako wychowawca wielu pokoleń w konkurencjach rzutowych i biegowych, których nazwiska znane były i są w Polsce i za Jej granicami, kosztem, którego wycenę może znać tylko tak, wybitny i szlachetny człowiek jak ROMAN KOŁODZIEJ.

Twoi wychowankowie są dumni, że mogli nie tylko w barwach naszego 113-letniego Klubu CRACOVII – czuć Ciebie, jako trenera, opiekuna i przyjaciela przy sobie.

Z okazji 50 –lecia, do tych wielu wyróżnień sportowych i państwowych na jakie w pełni zasłużyłeś, życzymy Ci abyś ten dystans pokonywał dalej w zdrowiu, bez zadyszki, traktując wszystko jako „międzyczas” z myślą, że do mety jest daleko…..

W imieniu Tych co cenią to co zrobiłeś z prośbą o czynienie tego nadal! ”

Dziękujemy również cukierni Jana i Magdaleny Dziadkowiec za ufundowany tort na tę uroczystość.