XVIII kolejka sezonu 2022/2023

Kontuzja Amandy Szymborskiej w meczu z Olkuszem pogorszyła i tak już trudną sytuację kadrową zespołu. Na parkiecie w jeleniej Górze mogło wystąpić tylko 10 zawodniczek ale bez jednej z liderek. Ten mecz miał znaczenie dla walki o 4 miejsce w lidze premiowane awansem do Ligi Centralnej. W rundzie jesiennej nie punktowaliśmy za dobrze więc na wiosnę dla nas każdy mecz był bardzo ważny. Tylko wygrana w Jeleniej Górze przedłużała nasze szanse na promocję. Siła zespołu Karkonoszy opiera się na byłych reprezentantkach Polski Martynie Wierzbickiej (bramkarka) i Joasi Załoga oraz Ukrainy Sabinie Kobzar-Witczak. W składzie mają też inne zawodniczki z doświadczeniem na parkietach Superligi. Personalnie bardzo mocny skład.

W jesiennym meczu przegraliśmy jedną bramką po bardzo wyrównanym meczu, w którym mieliśmy swoje szanse na wygraną. W meczu rewanżowym już tak kolorowo nie było. Na boisku kontrolę nad meczem miał zespół Karkonoszy. W I połowie między 13 a 19 minutą Jelonka zdobyła 5 bramek pod rząd bez odpowiedzi z naszej strony. Pod koniec tej połówki, bramki Oli Wajdy (2) i Natalki Wojas powodują, że dystans między zespołami skraca się do 3 trafień. Nie dużo. I taka strata – 3 bramki – do Karkonoszy utrzymuje się do 48 minuty. Wtedy gospodynie zaczynają kolejną dobrą dla siebie serię i w ciągu 6 minut rzucają 6 bramek przy 1 straconej. W 52 minucie jest 27:19 i w zasadzie kwestia wygranej jest rozstrzygnięta. Ostatecznie kończy się na 32:23.

W każdym meczu są lepsze i gorsze momenty. W meczu z Karkonoszami Pasiaczki miały 3 momenty gorszej gry, mniej skutecznej, w trakcie których rywalki zbudowały kilkubramkową przewagę. I to zadecydowało o naszej przegranej. Po 3 wygranych z rzędu i co ważniejsze dobrej dyspozycji, były apetyty na kolejną wygraną. Szkoda punktów ale nie wszystkie mecze da się wygrać.

5 min.: 3:3  10 min.:  6:4 15 min.: 10:5 20 min.: 12:6 25 min.: 13:7 – HT: 16:13

35 min.: 18:15 40 min.: 20:17 45 min.: 21:18 50 min.: 24:18 55 min.: 29:21 – FT: 32:23