9 kolejka sezonu 2022/2023

Do kontuzji doszły jeszcze choroby i finalnie w 9 osobowym składzie dziewczyny musiały zawalczyć na parkiecie lidera. Kalisz obok Żor jest głównym kandydatem do wygrania naszej grupy I ligi. Przy naszych problemach kadrowych można było mieć obawy o końcowy wynik.

Ale początek zawodów był wyrównany w 8 min. jest remis po 4. Niestety następne minuty były wyraźnie dla Kalisza, który zdobywa pod rząd 6 bramek.  W końcówce I połowy też dajemy zdobyć gospodyniom kilka bramek pod rząd i przewaga bramkowa zrobiła się poważna.

Pomimo niekorzystnego rezultatu dziewczyny nie odpuściły i w 10 minut odrobiły 6 bramek z przewagi Kalisza. W 40 min. zbliżyły się na 2 bramki (20:18). Nie udało się dogonić gospodyń, które w końcówce odbudowały przewagę z pierwszej połowy. Cracovia grała w zasadzie 6 w polu co skutkowało brakiem sił.

Pomimo porażki słowa uznania dla dziewczyn za postawę i walkę do końca. Warto odnotować, że w bramce, w wymiarze całego meczu,  debiutowała Wiktoria Bachula. Najlepsze pod względem rzuconych bramek zagrała Ola Wajda.

5 min.: 3:1  10 min.:  7:4 15 min.: 10:5 20 min.: 13:8 25 min.: 15:10 – HT: 19:11

35 min.: 19:14 40 min.: 20:18 45 min.: 23:20 50 min.: 27:22 55 min.: 31:25 – FT: 35:27