Piłka ręczna kobiet za sprawą naszej drużyny Cracovia 1906 wraca do I ligi, po 15 latach przerwy. Cracovia ma aż 14 tytułów mistrza Polski, ostatni tytuł Cracovia zdobyła w 1987 roku i jest jednym z bardziej zasłużonych klubów polskiej piłki ręcznej.
Cracovia 1906 z każdym rokiem notowała postępy w II lidze – dwa lata temu skończyła rozgrywki na czwartym miejscu, w ubiegłym roku zajęła trzecią lokatę, a w minionym sezonie, po świetnej rundzie wiosennej zakończyła sezon na drugim miejscu.
– W tym roku byliśmy już sportowo, organizacyjnie i logistycznie lepiej przygotowani do starań o pierwszą ligę. Aplikację o nią złożyliśmy dzień po zakończeniu sezonu. Rozmawiałem w tej sprawie z wiceprezesem zarządu ZPRP do spraw finansowych i organizacyjnych Henrykiem Szczepańskim oraz przewodniczącym Kolegium Ligi Bogusławem Trojanem – mówi wiceprezes Cracovii i kierownik sekcji piłki ręcznej Janusz Jarczyński.

Rozgrywki I ligi rozpoczną się 14 i 15 września. W pierwszym meczu Cracovia zagra z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław, pozostali rywale w grupie to: Karkonosze Jelenia Góra, KS Zgoda Ruda Śląska, TS MKS San Jarosław, FutureNet Imperium Katowice, SPR Sośnica Gliwice, SPR Olkusz, MKS PR Urbis Gniezno, Korona Handball Kielce, SKF KPR Sparta Oborniki, MTS Żory oraz KS AP-Poznań.

– Cracovia 1906 zmierzy się z zespołami, które trzy miesiące temu grały w superlidze (Korona Handball, Karkonosze) czy zespołami z ambicjami na nią (Imperium FutureNet, MTS Żory), więc czeka nas duże wyzwanie. Jesteśmy za mocni na drugą ligę, a rozwój sportowy dziewczyn, a tym samym zespołu wymaga podjęcia rywalizacji na wyższym poziomie. Swoją postawą na boisku dziewczyny zasłużyły na ten awans. Celem Cracovii 1906 w pierwszym I-ligowym sezonie będzie utrzymanie, a także – po dłuższej sportowej zapaści – konsekwentny rozwój kobiecej piłki ręcznej w Krakowie – podkreśla wiceprezes Jarczyński.

Cracovia 1906 mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać w swojej hali przy al. Focha 40. Serdecznie zapraszamy pasiastych kibiców na spotkania.

Terminarz rozgrywek I ligi piłki ręcznej w sezonie 2019/2020