12 kolejka sezonu 2022/2023

Bardzo dramatyczne zawody ze szczęśliwym zakończeniem. Od początku sezonu problemem są kontuzje zawodniczek. Po gry powróciła Tatiana Barnowska ale choroba uniemożliwiła start bramkarce Irenie Szwonka. Chcąc nie chcąc, do Otmętu pojechało 8 zawodniczek. Bez nominalnej bramkarki.

Dziewczyny zagrały świetne zawody i “dowiozły” wygraną do końca. Mecz był wyrównany do stanu 8:8 w 18 minucie. Od tego momentu Pasiaczki zaczęły budować przewagę. Początek drugiej połowy tez należy do nas, przewaga rośnie i w 39 minucie krakowianki mają 7 bramkową przewagę. Dobrze grający Otmęt doprowadził w 58 minucie do remisu po 27. Wtedy już graliśmy bez Kapitan, Kasi Kamusińskiej, która z gradacji otrzymała czerwoną kartkę. W ostatnich 10 minutach łapiemy jeszcze trzy wykluczenia, a dwa z nich Gospodynie wykorzystują na odrobienie strat. W 59 min. notujemy kolejny remis, po 28. Jednak ostatnie trafienie meczu na wygraną jest autorstwa Amanda Szymborska. I mamy bardzo cenne 3 punkty zdobyte na terenie, gdzie w I lidze zawsze przegrywaliśmy.

Wygrana w bardzo trudnej sytuacji kadrowej i podkreślmy, bez nominalnej bramkarki samo w sobie jest bardzo cenne. Dla nas ma jeszcze tą wartość, że dzięki niemu opuszczamy ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie dziewczyny zagrały na maksa, wszystkie zawodniczki zasługują słowa uznania.

5 min.: 1:1  10 min.:  4:5 15 min.: 5:6 20 min.: 8:10 25 min.: 8:12 – HT: 10:15

35 min.: 11:18 40 min.: 14:21 45 min.: 17:22 50 min.: 20:26 55 min.: 25:27 – FT: 35:27