Porażka z liderem

MTS Żory vs. Cracovia    31:27  (16:12 )

8 kwietnia 2017
Dobra seria Cracovii zakończyła się w Żorach. MTS zagrał z nożem na gardle po ostatniej porażce, ale krakowianki w niczym nie ustępowały liderkom II ligi. No może ostatecznie poza czterema bramkami.
Po wyrównanym początku spotkania po dwóch trafieniach Dominiki Pastuszki i karnym Eweliny Wojciechowskiej Cracovia wyszła na prowadzenie 6:8. Niestety po wykluczeniu dla Mileny Herman gospodynie odrobiły stratę, a na prowadzenie wróciły w 20. minucie. W końcówce MTS zaliczył cztery bramki z rzędu i z taką przewagą zakończył pierwszą połowę.
Początek drugiej odsłony to mocny cios Cracovii, w postaci serii trzech trafień. Gospodynie odpowiedziały jednak tym samym, by chwilę później otrzymać jeszcze mocniejsze uderzenie. Tym razem krakowianki punktują czterokrotnie i w 41. minucie był remis po 20. Potem niestety wykluczenie dla Katarzyny Kamusińskiej i Żory trafiają dwa razy, mozolnie budując przewagę na ostatni kwadrans meczu.
MTS wrócił na fotel lidera, a Cracovia plasuje się na 4. pozycji. W ostatnim meczu sezonu zmierzy się u siebie ze Zgodą Ruda Śląska.
Ewelina Wojciechowska  rozegrała kapitalny mecz, po meczu powiedziała: Sądzę, że mecz w naszym wykonaniu był całkiem niezły. Miałyśmy stu procentowe sytuacje, ale ich nie wykorzystałyśmy co sprawiło, że przeciwniczki wygrały.