Otmęt vs.Cracovia 27:25 (16:9)

Dwa różne oblicza meczu w Krapkowicach, który ostatecznie kończy się happy endem dla Otmętu...

Spory wpływ na przebieg pierwszej połowy miały dwa niewykorzystane karne Cracovii, w których górą była bramkarka Otmętu. To dodało wiatru w żagle gospodyniom, które zbudowały 7 bramkową przewagę. Krakowianki potrafiły się otrząsnąć, gdy tym razem to Ania Szatko obroniła rzut z siódmego metra, a koleżanki z pola rzuciły trzy bramki z rzędu. Jednak gdy wydawało się, że Cracovia odrobi kolejne trafienie to przed przerwą trzykrotnie celnie rzucają zawodniczki Otmętu. Do przerwy 9:16 i zdawałoby sie bezpieczne prowadzenie gospodyń.

Co działo się w szatni nie wiemy ale poskutkowało. Początek drugiej odsłony to nokaut opolanek. Kontry Ani Talowskiej oraz rzuty Dominiki Pastuszki, Mileny Herman i Izy Bielak sprawiają, że gospodynie mają już tylko bramkę przewagi. Chwilę później krakowianki idą za ciosem zdobywając pięć bramek z rzędu. Dzięki temu Cracovia prowadziła w 47. minucie 21:18! Gospodynie próbowały niwelować straty i chwilę później był remis po 22. Jednak skrzydłowe Cracovii - Kasia Winiarska i Ania Talowska swoimi rzutami znowu wypracowały dwubramkową przewagę. Otmęt jednak nie złożył broni i przystąpił do ataku. Niestety skutecznego - cztery trafienia z rzędu przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść gospodyń. Choć był jeszcze cień szansy na remis, który z przebiegu spotkania byłby chyba najsprawiedliwszy.

KS Otmęt Krapkowice - KS Cracovia 1906 27:25 (16:9)