Na koniec ligi wygrana ze Zgodą

Cracovia vs.  Zgoda Ruda Śląska  36 : 33 (18:11   )

21 kwietnia 2017
Cracovia zwycięstwem ze Zgodą Ruda Śląska kończy sezon II ligi kobiet, choć dominujące przez większość meczu krakowianki nerwową końcówkę mogły przypłacić stratą punktów.
Krakowianki potrzebowały wygranej by przypieczętować 4 miejsce w rozgrywkach, a rywalki walczyły o przedłużenie nadziei na pierwsze miejsce. Stąd zapowiadała się walka o każdy centymetr parkietu, jednak krakowianki szybko ułożyły sobie spotkanie. Już w 10. minucie wyszły na prowadzenie 6:3. Co prawda rywalki w 21. minucie zminimalizowały straty do jednej bramki, ale odpowiedź Cracovii była dla nich bolesna. Wpierw seria trzech bramek z rzędu, a potem już nawet pięciu i do przerwy gospodynie prowadziły wysoko, 18:11.
Początek drugiej połowy zwiastował jednak emocje, bo grę w przewadze wykorzystała Zgoda i odrobiła trzy trafienia. Krakowianki jednak szybko odbudowały przewagę, a nawet ją powiększyły. W 41. minucie było 24:16, a chwilę później już nawet 28:18. I gdy można było spodziewać się, że jest po meczu, to wzorem poprzednich meczów Cracovia postanowiła nie iść na łatwiznę. Błędy własne i kolejne wykluczenia pozwoliły Zgodzie odrobić straty i na pięć minut przed końcem przewaga stopniała do zaledwie dwóch trafień! Wtedy na szczęście do akcji wkroczyła Milena Herman, rzucając w kolejnych akcjach pięć bramek, a w całym meczu zdobyła ich aż trzynaście. Dzięki temu mimo nerwowej końcówki Cracovia wygrała ostatecznie 36:33.
Krakowianki, zwłaszcza dzięki świetnej rundzie rewanżowej (6 zwycięstw i 2 porażki), zakończyły sezon na 4. miejscu z dorobkiem 18. punktów. Grupę wygrała natomiast drużyna MTS-u Żory, która w rozgrywkach straciła tylko trzy punkty (przegrana ze Zgodą i remis z Cracovią). Niedawny pierwszoligowiec będzie teraz walczył w barażach o powrót na zaplecze Superligi. Może za rok taki przywilej spotka Cracovię?

KS Cracovia 1906 - KS Zgoda Ruda Śląska 36:33 (18:11)

Przebieg meczu:
5. min. 2:1, 10. min. 5:3, 15. min.8:5, 20. min.9:7, 25. min. 12:9, 30. min.18:11, 35. min.19:14, 40. min. 23:16, 45. min.26:18, 50. min.28:21, 55. min.30:28, 60. min.36:33.