Aktualności

Otmęt vs.Cracovia 27:25 (16:9)

Dwa różne oblicza meczu w Krapkowicach, który ostatecznie kończy się happy endem dla Otmętu...

Cracovia vs.Olimpia Beskid II Nowy Sącz

W czwartej kolejce gościliśmy zespół rezerw wystepującej w Superlidze Olimpii Beskid Nowy Sącz. To był mecz zespołów o różnych celach, dla nas jest to "pierwsza trójka" na koniec sezonu a dla sądeczanek zdobywanie doświadczenia ligowego. W dotychczasowych meczach sądeczanki zanotowały same porażki ale umiały się postawić rywalkom,grając wyrównane mecze poza wyjazdem do Żor, gdzie spadkowicz z I ligi był wyraźnie lepszy.

Wyjazdowa porażka

Start Michałkowice vs.Cracovia 25:17 (14:6)

Kolejne mecze młodych piłkarek ręcznych

W drugiej rundzie rozgrywek Małopolskiej Ligi Dzieci - dziewcząt, Cracovia była organizatorem mini turnieju z udziałem SKS Kusy, Gościbia Sułkowice, które podejmowały dwa zespoły Pałacu Młodzieży MPEC Tarnów. Zespoły z Tarnowa musiały rozegrać 3 mecze.  
Cracovia, podobnie jak tydzień temu, zaliczyła turniej na remis - przegrała mecz z PM MPEC I 9:11 (6:6) oraz wygrała z  drugim tarnowskim zespołem 19:2 (7:1).
Szkoda meczu z Tarnowem I, który był "do wygrania".  

Remis z Jarosławiem

Inauguracja sezonu 2016/2017 na remis. Domowa potyczka z silnym zespołem JKS Jarosław zakończyła się wynikiem 27:27 (14:12). I ten wynik można przyjąć z uczuciem niedosytu bo w II połowie spotkania prowadziliśmy już 5 bramkami. Z drugiej strony, to nasze rywalki przez ostanie 30 sekund meczu miały piłkę i na szczęcie dla nas nie wykorzystały tej szansy.

Pierwszy Turniej Ligi Dzieci na remis

Zaczęliśmy rozgrywki Małopolskiej Ligi Dzieci od 2 punktów za wygraną z Gościbią Sułkowice. Ale w turnieju derbowym startowaliśmy od pojedynku z SKS Kusy Kraków. Wyższość dzieczynek z Kusego nie podlegała dyskusji co znajduje odzwierciedlenie w wyniku końcowym 9:22. Dla naszego zespołu większość bramek rzuciła Basia Grabiarz.

Poczatek sezonu 2015/2016

W sobotę 3 października zaczeliśmy kolejny sezon rozgrywek w II lidze piłki ręcznej. Dobrze brzmi kolejny, gorzej ze startem w rozgrywkach. Start Michałkowice był lepszy od naszych dziewczyn i wygrał zawody 30:21 (14:13). Poczatek zawodów pod znakiem naszej przewagi ale też sporej niedokładności z obu stron. Nie wykorzystaliśmy tej fazy meczu na zbudowanie przewagi, która dałaby pewność i spokój w grze.

4 kolejna porażka

W X kolejce podejmowaliśmy w hali AWF zespół Glorii Katowice, który wyprzedzał nas w tabeli. W minionym sezonie dwukrotnie pokonalismy zespół ze Śląska ale to już historia. Wyjściowa siedómka Cracovii w składzie Klimczuk - Talowska,Franczyk,Karwowska,Żak,Herman,Klima dobrze zaczeła obejmując prowadzenie. Później na parkiecie uz było tylko gorzej. Trzykrotnie w meczu notowaliśmy remis - 5 min. 2:2,16 min.7:7, 34 min. 14:14 - ale na prowadzenie Cracovia nie wyszła.

Trzecia porażka

Wyjazd do Gliwic na potyczkę z Sośnicą był pechowy zanim dziewczęta wsiadły do busa. Z różnych względów kilka zawodniczek nie mogło trenować a jeszcze inne nie mogły pojechać na mecz. Ostatecznie wystąpiliśmy w 11 osobowym składzie w tym 3 bramkarki. Mecz z Sośnicą przegrywamy 33:24 (15:12). Pierwsza połówka poprwana w naszym wykonaniu ale gorzej poszło w drugiej części zawodów.

Strony