Podsumowanie Ćwierćfinałów MP Kadetów

MKS Pruszków – KS Cracovia 1906     85 - 57 (12-16; 30-14;  17-15; 26-12)

W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z drużyną MKS Pruszków, która według rankingu PZKosz była najwyżej rozstawioną drużyną turnieju. Rozegraliśmy z nią bardzo ambitne zawody. Niestety zawiodła skuteczność: 33%, 18/54 za 2 czy 5/13 za 1. Ostatecznie przegraliśmy 85-57.

Punkty dla Cracovii 1906 zdobyli: Mateusz Wilk 16, Kacper Nowak 11, Karol Sasnal 9, Jakub Szkolak 8, Patryk Kwandrans 6, Hubert Ignatowicz 3, Bartosz Salamon 2, Damian Łapcik 2, Dominik Borkowski 0, Filip Jarosiński 0.

ŁKS SMS MG13 Łódź - KS Cracovia 1906 Kraków     72 – 69 (16-22; 22-5; 17-20; 17-22)

W drugim dniu, zmierzyliśmy się z drużyną ŁKS Łódź, która dzień wcześniej przegrała swój inauguracyjny mecz z drużyną gospodarzy turnieju. Dla drużyny ŁKS był to mecz o wszystko. My w przypadku porażki, mieliśmy swoją szansę na awans jeszcze ostatniego dnia turnieju. Gramy źle – po raz kolejny zawodzi skuteczność, w trzeciej kwarcie za pięć fauli z boiska schodzi nasz kapitan i gdy na 2 minuty przed końcem rozgrywek wychodzimy na 3 punktowe prowadzenie, dosłownie w 20 sekund przez własną niefrasobliwość oddajemy swoje prowadzenie drużynie przeciwnej, która ostatecznie wygrywa z nami nieznaczną różnicą punktową.

Punkty dla Cracovii 1906 zdobyli: Kacper Nowak 15, Jakub Szkolak 14, Karol Sasnal 13, Hubert Ignatowicz 10, Mateusz Wilk 8, Bartosz Salamon 7, Damian Łapcik 2, Dominik Borkowski 0, Filip Jarosiński 0, Patryk Kwandrans 0.

KS Cracovia 1906 Kraków - MKKS Żak Koszalin     88 – 50  (18-13; 34-3; 23-17; 13-17)

Po dwóch dnia legitymujemy się bilansem 0 – 2 i tylko dzięki szczęśliwemu układowi meczów dalej mieliśmy szansę na awans do półfinałów. Jedynym warunkiem była wygrana z gospodarzem minimum 5 punktami. Już po pierwszej kwarcie udaje nam się uzyskać taką różnicę punktową. To co stało się w drugiej kwarcie, na długo pozostanie w naszej pamięci – wygrany fragment 33 do 2, a cała kwarta 33 do 3 – efekt to wynik do przerwy 52 -16. Druga połowa to już spokojna gra i wyczekiwanie wyniku końcowego.

Punkty dla Cracovii 1906 zdobyli: Kacper Nowak 24, Karol Sasnal 22, Jakub Szkolak 11, Hubert Ignatowicz 10, Damian Łapcik 8, Bartosz Salamon 7, Filip Jarosiński 4, Mateusz Wilk 2, Dominik Borkowski 0, Patryk Kwandrans 0.