Wymęczony komplet w derbach Małopolski

Kolejne 3 punkty na koncie KS Cracovia 1906! Wczoraj pokonałyśmy drużynę MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:1, 0:1) i z 7 punktami na koncie plasujemy się na 3 miejscu ligowej tabeli. Warte zaznaczenia jest osiągnięcie Karoliny Baran. Nasza najmłodsza zawodniczka zdobyła swój pierwszy hattrick w karierze ;)  Gratulujemy :D

W przeciwieństwie do poprzedniego starcia ten mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej tercji to my wyszłyśmy na prowadzenie w 8 minucie. Karolina popisała się mocnym strzałem pod poprzeczkę z okolic prawego bulika. Dziewczyny z Nowego Targu jednak mocno atakowały i na 20 sekund przed końcem tercji Klaudia Wielkiewicz po objechaniu naszej bramki wcisnęła krążek między słupkiem i parkanem naszej bramkarki wyrównując stan rywalizacji.  W drugiej odsłonie momentami przeważały nasze przeciwniczki. Wielokrotnie stwarzały sobie sytuację pod naszą bramką, co w 31 minucie zakończyło się celnym trafieniem Patrycji Batkiewicz po dobitce. I tak nowotarżanki z wynikiem 1:2 pierwszy raz w tym sezonie objęły prowadzenie w meczu. Na szczęście na posterunku była nasza młoda koleżanka z Dębicy. Po jej samodzielnej akcji w 35 minucie mogłyśmy się cieszyć z remisu. W 46 minucie Karolina dołożyła jeszcze jedno trafienie, dzięki czemu udało nam się zrealizować nasz cel i wrócić do Krakowa z kompletem punktów.

Co prawda liczyłyśmy na wyższą wygraną, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Teraz skupiamy się na kolejnym starciu. Ponownie zagramy przy Siedleckiego z drużyną z Jastrzębia. Poprzednie mecze z Białymi kończyły się zwycięstwami przeciwniczek 3:5 oraz 2:3 po karnych. Dziewczyny z UKH są w naszym zasięgu tak więc wierzymy, że tym razem to my będziemy cieszyć się z wygranej. Liczymy na wasze wsparcie.

Najbliższy mecz:
04.11.2017 godz. 20:30 (godzina może ulec zmianie)- KS CRACOVIA 1906 – UKH BIAŁE JASTRZĘBIE

KS CRACOVIA 1906 – MMKS PODHALE NOWY TARG  3:2 (1:1; 1:1; 1:0)

1:0 – Baran Karolina – Synowiec Ewa(07:08)
1:1 – Wielkiewicz Klaudia  (19:41)
1:2 – Batkiewicz Patrycja – Wielkiewicz Klaudia, Bukowska Renata (30:28)
2:2 – Baran Karolina (34:03)
3:2 – Baran KarolinaŁabędź Katarzyna (45:45)

Karne minuty: 4:2

Sędziowali: Przemysław Kępa, Kamil Bryniarski

Skład KS CRACOVIA 1906: Joanna Bukała, Daria Habel (n/g) – Smach Karolina, Ewa Synowiec (4), Joanna Burzydło, Agnieszka Kobylańska, Wioleta Ziółkowska – Kinga Niechwiej, Magda Mroczka, Karolina Wielogórska, Karolina Baran, Katarzyna Łabędź – Karolina Barcik, Julia Lis

Dla zainteresowanych poniżej przedstawiamy jak obecnie wygląda tabela ligi PLHK B oraz tabelę punktacji naszych zawodniczek: