Aktualności

Wymęczony komplet w derbach Małopolski

Kolejne 3 punkty na koncie KS Cracovia 1906! Wczoraj pokonałyśmy drużynę MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:1, 0:1) i z 7 punktami na koncie plasujemy się na 3 miejscu ligowej tabeli. Warte zaznaczenia jest osiągnięcie Karoliny Baran. Nasza najmłodsza zawodniczka zdobyła swój pierwszy hattrick w karierze ;)  Gratulujemy :D

Pierwsze zwycięstwo!

Tak jak zapowiadałyśmy, niedzielny wieczór był niezwykle emocjonujący. Sądzimy, że każdy kto postanowił go spędzić z nami tego nie żałuje. W końcu zdobyłyśmy 3 punkty, chociaż biorąc pod uwagę kilka niefortunnych zdarzeń przed spotkaniem, miałyśmy wiele obaw czy będziemy w stanie dominować na lodzie. Po pierwsze, ze względów zdrowotnych ze składu wypadła nasza kapitan Karolina Smach, grająca na obronie. W efekcie trener miał do dyspozycji tylko 3 obrońców… Po drugie, dość poważna kontuzja kolana wyeliminowała z gry bramkarkę Asię Bukałę.

PIERWSZY ZDOBYTY PUNKT

 
W minioną niedzielę  udałyśmy się do Jastrzębia-Zdroju w celu rozegrania rewanżowego meczu z miejscową drużyną UKH Białe Jastrzębie. Pierwsze nasze starcie zakończyło się wygraną przeciwniczek 3:5, więc tym bardziej zależało nam na powrocie do Krakowa z 3 punktami.

Zostawić serce na lodzie

Ochłonęłyśmy już po inauguracyjnym meczu sezonu 2017/2018, więc czas na podsumowanie tego, co działo się na tafli  Nie ukrywam, że niedosyt  jest i w głowie siedzi nam chęć rewanżu. Chociaż starałyśmy się jak mogłyśmy, w 3 tercji brakło już sił w nogach i musiałyśmy uznać wyższość przeciwniczek. Ale po kolei.

Cud w Krynicy?

Jak już wcześniej informowałyśmy, w miniony weekend wzięłyśmy udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja Kobiet w Krynicy-Zdroju. Po nieudanym sezonie ligowym zależało nam na pokazaniu się z jak najlepszej strony i udowodnieniu, że naszej drużyny na straty spisywać nie wolno ;) Chociaż trzeba przyznać, że przeciwniczki zapowiadały się wyjątkowo mocne. Warto wspomnieć, że mecze były rozgrywane w systemie 2x20min, każdy z każdym. Drużyna zwycięska otrzymywała 3 pkt, w przypadku remisu oba zespoły otrzymywały po 1 pkt.

Sroga lekcja w dwumeczu z mistrzyniami

W ubiegłą niedzielę oraz wtorek przyszło nam rozegrać zaległe mecze z drużyną Polonii Bytom w ramach 13 i 14 kolejki PLHK. Nikt nie liczył na wyrównaną walkę w tych spotkaniach. Oczywiste było, że jedyną rzeczą, o jaką możemy walczyć to jak najmniej straconych bramek.

Nowy rok z Polonią Bytom

Zaczął się Nowy Rok 2017, więc trzeba zacząć go meczami. Mamy powrót po dłuższej przerwie do rozgrywek! W najbliższą niedzielę 15.01. oraz wtorek 17.01 o godzinie 20:15 będziemy rozgrywać zaległe mecze z drużyną Polonią Bytom! Oczywiście przy Siedleckiego 7.

Wesołych Świąt!


 
Wszystkim fanom hokeja na lodzie życzymy, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie, aby ten czas był okazją do odpoczynku od codziennych zmartwień.

Szlagier końca tabeli PLHK

Pierwszy weekend grudnia był dla nas wyjątkowo ważny, bowiem przyszło nam się zmierzyć na własnym lodowisku z drużyną z Poznania. Kozice zajmowały przedostanie miejsce w ligowej tabeli, więc urwanie im 6 punktów oznaczało dla nas awans z ostatniej pozycji. Zwycięstwa potrzebowałyśmy również mentalnie, musiałyśmy udowodnić, że nie jesteśmy przysłowiowym chłopcem do bicia w lidze.

Strony